Ο Ορέστης Ορεστιάδας έφερε ακόμη μια ανατρεπτική νίκη με σκορ 3-2 έναντι του Άρη Αβάτου

Στον πιο παραγωγικό αγώνα στη φετινή σεζόν η ομάδα του Ορέστη κατάφερε να κερδίσει τον Άρη Αβάτου με ανατροπή και τελικό σκορ 3-2.

Οι παίκτες του Νίκου Ουσταμπασίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι έχοντας δύο φάσεις μέχρι το δεκάλεπτο χωρίς όμως να το καταφέρουν. Το γήπεδο για άλλη μια φορά γέμισε με τους υποστηρικτές της ομάδας που με τη φωνή τους κάνουν πιο δυνατή την ομάδα του Ορέστη ώστε να φτάσουν τα παιδιά κάθε φορά στη νίκη.

Στην πρώτη φάση η ομάδα του Άρη Αβάτου ευτύχησε να σκοράρει με μακρινό σουτ του Καραμανίδη στο 10′.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα είχε δύο μακρινά σουτ με τον Οτέμπερη, ένα δοκάρι με κεφαλιά του Πασχαλίδη με το ημίχρονο παρά την υπεροχή της ομάδας μας να λήγει 0-1.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Λαζαρίδης Γιώργος με κοντινή προβολή στο 47′ κάνει το 1-1. Η ομάδα συνέχιζε να πιέζει και στο 65′ με υπέροχο ψηλοκρεμαστό σουτ σπάνιας ομορφιάς του Παύλου Σταματόπουλου πέρασε μπροστά στο σκορ.

Στο 75′ ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Δημήτρης Πασχαλίδης μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Σταματοπούλου διαμόρφωσε το 3-1!

Το τέλος της αγωνιστικής βρίσκει την ομάδα της Ορεστιάδας στην 5η θέση με 19 βαθμούς.

Την επόμενη αγωνιστική, την Κυριακή 19 Νοεμβρίου υποδεχόμαστε τον κεραυνό Αγγελοχωρίου με ώρα έναρξης 15:00.