Το Σάββατο 20 Απριλίου στις 7:00 μ.μ. στο Εργατικό Κέντρο Έβρου στην Αλεξανδρούπολη, τα σωματεία Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αλεξανδρούπολης – Φερών – Σουφλίου “Η Ενότητα”, Οικοδόμων και Συναφών Επαγγελμάτων Αλεξανδρούπολης και Περιφέρειας και Χχειριστών Μηχανημάτων Ν. Έβρου διοργανώνουν εκδήλωση θέμα «Εργατικά Ατυχήματα και Επαγγελματικές Ασθένειες – Προστασία της Υγείας και Ασφάλεια των εργαζομένων στους χώρους δουλειάς».
Θα μιλήσουν:
- Εύη Γεωργιάδου, Δρ. Χημικός Μηχανικός, Μέλος της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ.
- Θανάσης Κουτσουράς, Μέλος της Διοίκησης της Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας.
Παρεμβάσεις θα γίνουν από εκπροσώπους των σωματείων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjV6n06fUBH0qoLCOaoOHlE5Ru6bYHYxrSuhTNYSrH56-WkARsZ_ZTxJiZ9oBZcWFRvgf8EhPAHFjalGhWHOekiDArhkM_HJHSLBYlEN-_PjDE2hOsFsxLwdHujGwXnhlbds3OP4bKYIDqzJgKhLIp0t96clRa2gx7XDZprdm7QiEuoVRpGOE_w4977Gm0/w452-h640-rw/436402153_833110048833863_1958343569495787946_n.jpg)