Διευρυμένη τεχνική σύσκεψη πραγματοποιήθηκε στις 16 Απριλίου στο Δημαρχείο Διδυμοτείχου με την συμμετοχή του Περιφερειάρχη Αν. Μακεδονίας – Θράκης Χριστόδουλου Τοψίδη του Δημάρχου Διδυμοτείχου Ρωμύλου Χατζηγιάννογλου και στελεχών της δημοτικής αρχής και της περιφερειακής αρχής.
Εκτός των άλλων εκ μέρους της Περιφέρειας ΑΜ-Θ παρευρέθηκαν οι Αντιπεριφερειάρχες Βενετίδης Κωνσταντίνος, Κατσογριδάκης Στυλιανός, Μπαχαρίδου Φανή και Πουλιλιός Ευάγγελος, ο Διευθυντής του γραφείου Περιφερειάρχη Μαυρίδης Βασίλειος καθώς και ο μηχανικός, ειδικός σύμβουλος του Αντιπεριφερειάρχη, Στογιαννίδης Σταύρος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgg4YAtAAeW8yS5URsgzJKSoIA0iJ_m1WkBiAgblKTPJe8K419ByE9WVJHFR_6BTDVkLPpJVG92zTW_DOVpzPiO3Y8BCi_HSPl9Lnn4xbySdPTSWP65mNXoywo0GQ5f20Z_Tyb0KDovXQ2RFgj1Cij8rpqyxdG8lTuWuk7HCOEN2SoxXe7OfYB8rsaltsU/w640-h360-rw/1.jpg)
Εκ μέρους του Δήμου Διδυμοτείχου συμμετείχαν οι Αντιδήμαρχοι Θεοδοσίου Στυλιανή, Καμπρούδης Αξιώτης, Καραφεΐζης Χρυσοβαλάντης, Παπαδόπουλος Χρυσόστομος και Τσιμπανλιώτης Ευάγγελος, ο Γενικός Γραμματέας Πάλλας Δημήτριος, ο Διευθυντής των Τεχνικών Υπηρεσιών Ζαρκάδης Νικόλαος, ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Παπαδόπουλος Χρυσόστομος και οι ειδικοί συνεργάτες του Δημάρχου Βαλκάνης Ευάγγελος και Τουτουντζής Βασίλειος.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgtSdWnnqlEP2TzamqWoT3pp0JOVcvP9YKFJGR-V-161t71hTGzqpS3vXn7czqvmsJAcjvSyGQ6Vfo78uZxlFEu1exSS6czL9RnmZaQrIAMMYludNPxse617An62WenrG-UaZQPVz76BRxYZ-CGAMpww94Cm4DV55XZk_Hv0VeVJSFjsF-bE9haZr7aNlU/w640-h360-rw/5.jpg)
Κατά την πολύωρη σύσκεψη τέθηκαν ζητήματα τεχνικής φύσεως αλλά και στρατηγικής ανάπτυξης της περιοχής με την χρήση όλων των διαθέσιμων χρηματοδοτικών εργαλείων που διαθέτει η Περιφέρεια ΑΜ-Θ. Συζητήθηκαν, όλες οι τεχνικές ανάγκες που έχει ο Δήμος Διδυμοτείχου και παράλληλα δράσεις και έργα σημαντικού αντίκτυπου για την περιοχή.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjdNA5-drAVS6dHdxHvGarchq9KD-jNBsHpQJaQkcUYyoiiO1iUkbu7cwfd8RuXSuKYkhutVK7nJCSeCgbHswk73n-mfKVoWFYXdYffQFfncrjVmE8C7W7fIMQO3waI7onJeL6V1bWIQ6SyHT09VEwTINanbBfyy2BEJBsT7o1dhZ8Hof51uybqSHZlXUs/w640-h360-rw/3.jpg)
Υπήρξε απόλυτη ταύτιση στην από κοινού ανάπτυξη της οργανωτικής χάρτας των έργων που θεωρούνται σημαντικά, με γνώμονα την άμεση επικοινωνία μεταξύ των δύο πλευρών και με σκοπό το βέλτιστο αποτέλεσμα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4czDrIzQhy8K1TKC6kJU-iynakKNJJPNUU7HSjijYpPxEz69t2lJOrOeW1j32L5SwC8YaQI7_KU5GWV4WUzLkHxjyo_p_hRRbYKRsYa4cG5sbVZqAGGzSJ4GlptaigvRoxL2UAfbChjFTtRgtXkaSjVNERBF_rC_dIsYGxjbSpl15GCJvSr6-0nMha48/w640-h360-rw/8.jpg)
Ο Δήμαρχος και η Δημοτική Αρχή ευχαριστεί ιδιαιτέρως τον Περιφερειάρχη ΑΜ-Θ κ. Τοψίδη και το επιτελείο του για μια εποικοδομητική συνάντηση.