Στο πλαίσιο των εορτασμών για τα Ελευθέρια της Αλεξανδρούπολης, ο Ιατρικός Σύλλογος Έβρου διοργανώνει επιστημονική ημερίδα με θέμα «Πρόληψη και Υγεία», την Τετάρτη 22 Μαΐου και ώρα στις 19:00 στην Αποθήκη Νο 2 στο Λιμάνι Αλεξανδρούπολης.
Η ημερίδα αφορά την πρόληψη στην Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας, την οστεοπόρωση, τον προαθλητικό έλεγχο, την πρόληψη του σακχαρώδους διαβήτη και την ενδοοικογενεική βία.
Είσοδος ελεύθερη.
Το πρόγραμμα της Ημερίδας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgaWOm-IwXKRWq2Fd_4B4gbPu5in9w7AJSzVdG50cg6HT0Wh0Vjs3TSEsfon_92iL4EWpssDmA912aMM0xFXPzI1CbjASw_KG2vQ491RZQlOe39v6VkiO1am2lHuKVsfgoJiC0IonoJpjaN141o75hKgrbxMiSMDwrRmGyt9rFVD-IQsr69J22mDgrXlws/s16000-rw/5230489.jpg)