Μεγάλο διπλό κορυφής για τον ΜΓΣ Ορέστη Ορεστιάδας στο Σιδηροχώρι (0-3)

Με μεγάλη άνεση επικράτησε ο Ορέστης στο Σιδηροχώρι καθώς επικράτησε με 0-3 και βρίσκεται μόνος του στην κορυφή και πλέον η άνοδος εξαρτάται από αυτόν.

Οι παίκτες του Παναγιώτη Μυλωνά ήταν ανώτεροι σε όλο τον αγώνα και απειλήθηκαν μόνο από μία απευθείας εκτέλεση φάουλ τον γηπεδούχων αφού είχαν προηγηθεί με 0-1 μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαζαρίδη.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ορέστη θα ψάξει ένα δεύτερο γκολ για να καθαρίσει το ματς και θα το πετύχει στο 60′ με σκόρερ τον Λαζαρίδη έπειτα από ασίστ του Ζούρκου. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από σέντρα του Λαζαρίδη, ο Τζελέπης θα πέτυχει το πρώτο του γκολ μετά τον τελικό Κυπέλλου Έβρου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και πως διαμορφώνεται η βαθμολογία:

Δόξα Βώλακα – Ηρακλής Αμμουδιάς  3-2 (68′, 75′ πεν. Στάικος Ν., 90′ Μποσκοψίου – 30′ Ζιάκας, 60′ Ζιγκέρίδης)

Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-3 (37′ πεν., 60′ Λαζαρίδης), 91′ Τζελέπης)

Ορφέας Ελευθερούπολης – Νίκη Ευκαρπίας    1-2 (38′ πεν. Βακιρτζής – 36′, 58′ Κώστα)

Ρεπό: Άρης Πετεινού